Бруно Гимараеш удвои Нюкасъл срещу Нотингам Форест
Breaking News | 2024-02-10 | 22:57:33

Бруно Гимараеш вкара първите си голове от септември, когато Нюкасъл даде шанс на надеждите си да се класира за Европа със забавна победа с 3-2 срещу Нотингам Форест.

Бразилецът не беше вкарвал от загубата с 8-0 на Шефилд Юнайтед през септември, но откри резултата на Сити Граунд и след това отбеляза победителя през второто полувреме.

Фабиан Шар също отбеляза като „Свраките“ се преместиха на седмо място, на две точки зад шестия Манчестър Юнайтед, и след непоследователен сезон сега те ще гледат на поредица от форма, която ги кара да записват европейски футбол за втори пореден сезон.

Форест два пъти изравни чрез Антъни Еланга и Калъм Хъдсън-Одои и смятаха, че трябваше да имат дузпа при 2-2, но те все още търсят първа победа във Висшата лига за 2024 г. и са само две точки над зоната на изпадащите.

И с евентуално отнемане на точки от Висшата лига, надвиснало над главите им, ще има истински притеснения в последната третина на сезона.

Тяхната кауза не е подпомогната от непрекъснатите губещи мачове, в които се състезават, тъй като това беше шестият път, когато губят с 3-2 този сезон.

Тонът за задъхан мач беше зададен в петата минута, когато Форест можеше да поведе от отлична възможност за Морган Гибс-Уайт.

Тайво Авонии се нахвърли напред и влезе в Нуно Таварес, за да намали за Гибс-Уайт, който свирна с левия крак малко покрай гредата.

Пет минути по-късно домакините изоставаха, когато Гимараеш влезе като призрак на далечната греда, за да произведе добър завършек за първи път от дълбоко центриране на Киърън Трипиър.

Защитникът на Нюкасъл Дан Бърн получи наказателен следобед от скоростния играч на Лутън Киедози Огбене миналата седмица, така че няма да е бил развълнуван от перспективата да се изправи срещу Еланга.

И дългото... кракият защитник беше оставен в прахта от шведския национал, след като централната топка на Николас Домингес го изчисти, но вратарят на Нюкасъл Мартин Дубравка остана голям и направи добър стоп.

Еланга не беше толкова разточителен при следващия си шанс 10 минути по-късно, когато той отново включи афтърбърнърите, за да остави Бърн и Свен Ботман след себе си, хладнокръвно пронизвайки краката на Дубравка от отличната централна топка на Гибс-Уайт.

Форест натискаха за секунда, но Нюкасъл си върна поведе в 43-ата минута.

Ботман засече с глава пряк свободен удар на Трипиър по пътя на Шар, който насочи топката чисто в долния ъгъл от 12 ярда.

Беше 2 -2 в шестата минута от добавеното време на първото полувреме, когато Хъдсън-Одои проби отляво и го пусна с усилие, което подстрига Люис Майли и излетя в ъгъла.

Форест продължи да изпитва радост срещу високата линия на Нюкасъл и смяташе, че трябваше да има дузпа точно след изтичането на часа.

Авоний се втурна към вратата от дълъг удар на Мац Селс и погледна да бъде препънат от протегнатата ръка на Дубравка, но реферът Антъни Тейлър не даде дузпа и VAR не отмени въпреки проверката.

Обикновено три минути по-късно Нюкасъл излезе напред за трети път, след като неуреденото подаване на Еланга премина направо към Гимараеш, който намери долния ъгъл за своята секунда за вечерта.

Този път Нюкасъл не пропусна предимството си и го видя за ценни три точки.